Hakkımızda

Biz Kimiz ?

1999 yılında Ordu’nun Fatsa ve Ünye ilçeleri sınırlarındaki Bozdağ ve Akçaalan köyü civarında tespit ettiği Bentonit madeni ile ilgili ilk çalışmalarını başlatan Cemil Benli , 2002 yılında yapmış olduğu çalışmalarının ilk resmi sonuçlarını almaya başlamış ve 2005 yılında da merkezi Ünye’de olan BB Madencilik Ltd. Şti.’ni kurmuştur.

Başta Bentonit madeni olmak üzere Perlit, Mermer, Granit, Doğal Taş madeni gibi alanlarda da faaliyet gösteren BB Madencilik , Ünye Limanına 19 km, Fatsa Limanına ise yaklaşık 24 km mesafedeki sahalarında yapmış olduğu sondaj çalışmaları sonucu bol miktarda ve yüksek kalitede Ca Beyaz Bentoniti tespit edilmiş olup, MTA , MAM , TÜBİTAK ve ihracat yapmış olduğu müşterileri tarafından birçok teste tabi tutulmuş ve başlıca : Deterjan, Kozmetik, Kağıt, İlaç Sanayi, Boya Sanayi ,Nem Alıcılar, Seramik, Ağartma Toprağı ve Kedi Kumu gibi birçok sektörde kullanıma uygunluğu tespit edilmiştir.

Ünye’deki merkezinin Samsun Çarşamba Havaalanına 70 km, Ordu-Giresun Havaalanına 80 km uzaklıkta olması hava ulaşımı bakımından; stok alanının ise Karadeniz’in en büyük konteynır limanı olması planlanan Ünye Limanına yakın mesafede olması deniz nakliyesi bakımından büyük önem arz etmektedir. Ayrıca Fatsa Limanı ve konteynır taşımacılığının da yapıldığı Samsun ve Trabzon Limanı diğer seçeneklerdir. Maden sahalarımıza yaklaşık 30 km mesafedeki Fatsa Organize Sanayi’de bir diğer artımızdır. Yapımı devam eden ve yakında hizmete girecek olan Karadeniz-Akdeniz otoyolu ile Akdeniz Limanlarına olan mesafenin sadece 6 saate inecek olması bölgedeki maden sahalarının önemini daha da arttırmaktadır.

BB Madencilik olarak kendi araç/iş makinesi filomuz ile ve bağlantılı olduğumuz lojistik firmalarına ait araçlar ile gerek iç piyasa gerekse dış piyasadan aldığımız siparişleri zamanında teslim etmekteyiz. Ayrıca kapalı depo alanımız ile kış aylarında da sorunsuz hizmet sunmaktayız.

Sahibi olduğu Maden Ruhsat Sahalarında 20 milyon ton muhtemel rezerve sahip BB Madencilik, kaliteli ve saygın hizmet anlayışıyla sektörünün önde gelen yurtiçi ve yurtdışı firmalarına Ham Bentonit ihracatını her geçen yıl arttırarak devam ettirmekte, 1999 yılında çıktığı bu yolda sektörünün önde gelen firmalarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Firmamız ülke menfaatini her şeyin üzerinde görerek, bu ülkenin değerlerini bu ülkeye kazandırma anlayışını kendisine ilke edinmiştir.